Vánoční besídka

Před chvilkou ještě pršelo. Asi nikdo nepřijde. Nakonec se začnou ...

Do další akce zbývá:

200920102011
201220132014
201520162017
201820192020
LedÚnoBře
DubKvěČer
ČrvSrpZář
ŘíjLisPro
Vypadá to, že ve Vašem prohlížeči kalendář nebude fungovat :( ...
Zkuste použít třeba Google Chrome

Kdo je na břézku?


Celkem 1 návštěvník:

1 cizí návštěvník

Kroniky z akcí 2018/2019

VZHŮRU DO OBLAK

Účastníci: Ája, Deni, Domča, Gog, Karol, Katysh, Kubula, Mates, Maty, Mini, Míra, Pasťa, Pitris, Poky, Poli, Rudík, Šáry, Šindel, Sony, Vojta, Žek

Pátek 24.10.2014


Sešli jsme se na nádraží v 15:20 (asi). Nastoupili jsme na autobus do Jihlavy. V Jihlavě jsme přestoupili na bus do Vyskytné. Ubytovali jsme se ve škole. Poté jsme šli jíst, spali jsme ve vedlejší místnosti. Lehli jsme si na karimatky a dívali jsme se na VZHŮRU DO OBLAK. Poté jsme psali otázky na film a měli zahrát scénky. Poté se šlo spát.

Domča

Sobota 25.10.2014


Sobota začala tradičně – budíčkem. Následovala Pasťova rozcvička, která se odehrávala částečně v místnosti a částečně v druhém patře budovy. Po rozcvičce jsme se mohli rozhodnout, zda si vyčistíme zuby před nebo po snídani. Na snídani měl každý, co si dovezl, takže asi všem chutnalo. Když všichni dojedli, začali jsme se chystat na výlet. Trasu vedl David. No co, alespoň bylo i trochu toho dobrodružství. Po přestupu přes pole, močály a louky jsme se dostali na Křemešník. Cestou jsme si zahráli pár her. Na Křemešníku jsme se rozdělili na skupiny (STUDENÍ a TEPLÍ). Z těchto skupin se oddělili ještě děti pod 150 cm a ostatní. Pod 150 směli pouze na malou a nižší trasu. První na velkou trasu šli STUDENÍ a TEPLÍ si šli do nedaleké restaurace dát něco na zahřátí. Pak jsme se vystřídali. Všichni trasu zvládli a nikomu se nic nestalo. Cestu zpět nám ukázali naši instruktoři v lanovém centru. Většina cesty byla zpevněná a po asfaltové silnici, kde nebyl téměř žádný provoz jsme se dostali až do Vyskytné. Když jsme přišli zpět do školy, všichni si umyli nohy a chvíli odpočívali a bylo volno. Asi za hodinu jsme se sešli ve třídě, kde jsme jedli a dali si večeři. Po večeři se šli hrát Mírovy hry. První byla hra na orientaci. Rozdělili jsme se do dvojic a jeden si zavázal oči. Druhý ho navigoval po škole a zvolil si 5 míst, které si měl nevidomý zapamatovat a potom po paměti a s otevřenými oči ukázat. Míra měl připravenou ještě jednu hru. Ta spočívala v tom, že asi metr od zdi je židle a na židli položená svíčka. Každý si zavázal oči a po paměti se ji pokusil sfouknout. Když i vedoucí sfoukli nebo nesfoukli svíčku, začal se promítat opět film, tentokrát Na vlásku. Mezi tím si všechny děti vyčistily zuby a zalezli do spacáků. Po skončení filmu se šlo spinkat…

Kubula

Neděle 26.10.2014


V neděli nebyla rozcvička. K snídani byl chleba s čtyřmi druhy pomazánky. Po snídani jsme si sbalili batohy. Také jsme dostali přísady do guláše. A vydali jsme se na výlet. Cestu si každý krátil jinak, někdo hrál dračí doupě, jiní si zase povídali nebo hráli hádání věcí. V půlce cesty jsme se rozdělili do tří skupin a dali se do vaření guláše. Každý měl k tomu jiný přístup, ale každé skupině se povedl dobrý guláš.  Po obědě jsme pokračovali dál. Pak jsme ještě hráli na tahání šátků, na diplomaty a plížící hru, při které jsme nosili šátky, a Poky nás u toho chytal. Kousek od Pelhřimova jsme ještě hráli baseball. Potom jsme jenom nakupovali a na náměstí hráli na kočku a myš. Zpět jsme jeli autobusem. Pak byla jen večeře a po večeři jsme šli pouštět lampiony štěstí. Před spaním jsme ještě hráli aktivity a partičku. Nakonec jsme šli spát.

Maty

Pondělí 27.10.2014


V pondělí ráno jsme se vzbudili, nasnídali a sbalili si batohy. Batohy jsme si dali na chodbu, zahráli jsme si hry. Odjeli jsme autobusem do Jihlavy, kde nám vedoucí koupili bagety. Přestoupili jsme a jeli do Žďáru. Akce byla super, děkuji vedoucím za akci.

Vojta

< Zpět do kronik | Galerie Fotek