Vánoční besídka

Před chvilkou ještě pršelo. Asi nikdo nepřijde. Nakonec se začnou ...

Do další akce zbývá:

200920102011
201220132014
201520162017
201820192020
LedÚnoBře
DubKvěČer
ČrvSrpZář
ŘíjLisPro
Vypadá to, že ve Vašem prohlížeči kalendář nebude fungovat :( ...
Zkuste použít třeba Google Chrome

Kdo je na břézku?


Celkem 1 návštěvník:

1 cizí návštěvník

Kroniky z akcí 2018/2019

ADVENTNÍ ZÁJEZD DO VÁNOČNÍHO STEYRU

Účastníci: Ája, Beky, Beruš, Big, Čely, Deni, Domča, Havizz, Heri, Jarda, Jeník, Kadli, Karol, Katysh, Kiki, Kuba, Kubula, Lucysh, Marťan, Maty, Míra, Munzík, Muška, Niky, Pajda, Pasťa, Persy, Pitris, Poky, Poli, Rosi, Šáry, Šindel, Sony, Žanda, Žek, Zlesi

Sobota 20.12.2014


V sobotu 20.12. 2014 v 8:00 začal náš výlet do rakouského města Steyr, na průvod čertů.  Autobusu po krásném přivítání a obeznámení trasou a cílem cesty jsme plni očekávání vydali na dlouhou cesta do Steyru.  Aby nám cesta rychleji utekla sledovali jsme videa z táborů. Katysh a Lucysh rozdali vánoční dárky. První zastávka byla na hranicích, kde měl řidič povinnou přestávku. Kdo chtěl si šel něco koupit a najedl se. Poté co se zavřely dveře autobusu, jsme se přepočítali jestli nikdo nechybí, jsme jeli na konec naší cesty. Katysh nám, řekla něco z historie města. Po příjezdu na místo určení jsme se všichni protáhli a narovnali cestou shrbená záda. J Vyrazili jsme na prohlídku města. Naše první kroky vedly na prohlídku betlémů. Viděli jsme betlém s ručně vyřezávanými postavami. Na ploše 50m2 bylo 778 postav. Také jsme viděli mechanický betlém, kde nám pán vykládal historii betléma. Tomuto výkladu jsme bohužel nerozuměli, protože byl v německém jazyku. Další zastávka byla před vánočním úřadem, kde byla i pošta. Byla možnost poslat dopis s vánočním razítkem. Prohlédli jsme si okolí, kdo chtěl v kapli si zapálil svíčku a prohlédl si kostel. Posilněni svačinou jsme se vydali na 3km pochod do víru města. Ve 2/3 cesty jsme se zastavili u betlému, který byl postavený ve zrušeném železničním tunelu. Postavy byly v životní velikosti. Pohled na betlém umocňoval i vodopád. Po krátké pauze jsme se vydali k místnímu zámku. Dostali jsme vytoužený rozchod, prošli jsme si místní vánoční trhy. My dříve narození jsme ochutnali svařené víno nebo punč. Šli jsme na místo srazu, aby nás Katysh dovedla do centra města a další prohlídku. Došli jsme k vánočnímu muzeu, kde jsme se mohli jít do něj podívat a nebo jít do města. Ve vánočním muzeu jsme si mohli prohlédnout vánoční ozdoby. A také se projet vánočním vláčkem. Vláček nám nabídl pojížďku vánočními svátky v cizích zemích v prvním patře. V druhém patře jsme viděli vánoční dílnu plnou andílků. Naše poslední kroky vedly na náměstí, kde jsme zaujali dobrá místa pro sledování průvodu čertů. Nikdo se raději nehýbal, aby náhodou o toto místo nepřišel. Vyslechly jsme si informace o počtu skupin a jejich členů. Také jsme zjistili, že za výrobu jedné masky by se dal pořídit docela pěkný ojetý automobil. Před začátkem představení byla všude ve vzduchu cítit síra a jiné hořlaviny. Z dálky byly vidět záblesky a ohně, které byly doprovázeny zvuky zvonců a rolniček. Tyto zvonce a velké rolničky měli čerti přivázané na zádech. Každou skupinu doprovázel padlý anděl a dával dětem pamlsek. Čerti nabíhali k hrazení, naráželi do něj a tím děsily návštěvníky. Dětem brali čepice, když dotyčné dítě poprosilo, dostalo ji zpět.

Někteří z nás byly pohlazení od čerta. Myslím si, že ta kolomaz šla velmi špatně umýt. Kolem deváté hodiny večerní jsme se vypravili zpět k zámku kde jsme měli sraz. Potom co nás Katysh spočítala a pokaždé skončila z jiným výsledkem se rozhodla volal SOS. Počkala jestli ještě někdo nedojde a my ostatní jsme se vydali na mrazivou cestu k autobusu. Cestou jsme trochu zabloudili, ale velmi brzy jsme našli správnou cestu a došli jsme k autobusu. Po nastoupení do autobusu, bylo sčítání účastníků zájezdu. A po zjištění, že nikdo nechybí i když ztráty byly povoleny jsme se vydali na cestu k domovu. Zpáteční cesta velice rychle utekla, protože kromě pana řidiče spal skoro celý autobus. Pár kilometrů před Žďárem děkovala Katysh za úspěšný výlet a slíbila, že nebyl poslední. Za což si Katysh i celé vedení vyslechlo zasloužený potlesk. Po příjezdu k okresu jsme se rozloučili a vydali k domovu. Moc děkujeme za nádherně prožitý den plný nezapomenutelných zážitků.

Napsali Moravcovi

< Zpět do kronik | Galerie Fotek