Vánoční besídka

Před chvilkou ještě pršelo. Asi nikdo nepřijde. Nakonec se začnou ...

Do další akce zbývá:

200920102011
201220132014
201520162017
201820192020
LedÚnoBře
DubKvěČer
ČrvSrpZář
ŘíjLisPro
Vypadá to, že ve Vašem prohlížeči kalendář nebude fungovat :( ...
Zkuste použít třeba Google Chrome

Kdo je na břézku?


Celkem 1 návštěvník:

1 cizí návštěvník

Kroniky z akcí 2018/2019

Pálení čarodějnic

Účastníci: Beruš, Big, Deni, Domča, Gog, James, Kiki, Kuba, Kubula, Lucysh, Majda, Majkl, Marťan, Mates, Matýsek, Míra, Niky, Pasťa, Persy, Poky, Poli, Šindel, Smolda, Sony, Štěpán, Tomes, Yetti, Zlesi

Čtvrtek 30.4.2015


Poslední dubnové odpoledne jsme se v docela hojném počtu sešli před klubovnou a někteří se dokonce přeměnili pro tento podvečer na opravdové čarodějnice a čaroděje. Převleky, kostýmy a masky byly velice nápadité a různorodé. Nechyběla všemožná havěť ani létající košťata.

Pasťa a ostatní z Nupexu zahájili celou akci, kterou měli tentokrát na starost a rozdělili nás do dvou skupin – ABRA a DABRA. Poté jsme se přes bludný kořen vydali úvozem směrem k Mamlasovi.

Na konci Klafaru jsme se zastavili u velkého javoru a začalo soutěžení mezi skupinami. Prvním úkolem bylo nasbírat a pojmenovat, co nejvíce bylin rostoucích v nejbližším okolí. Zpočátku se zdálo, že nasbíráme jen pár rostlinek, ale nakonec družstvo ABRA nasbíralo a správně určilo 16 bylin. Přesto to nestačilo na vítězství nad DABROU, která pouze o jednu bylinu zvítězila.

Dále jsme putovali až k Mamlasovi, kde bylo druhé zastavení. Soupeření mezi skupinami pokračovalo na louce u Mamlase. Zahráli jsme si hru, kde jsme se snažili o získání co nejvíce členů soupeře na svou stranu. Byla to hra velmi dobrá na postřeh, rychlost a týmovou spolupráci. DABRA zde opět 
zabodovala.

Chvílemi se zdálo, že bude pršet, ale díky naší pozitivní náladě jsme déšť rozehnali a v pohodě putovali dál kolem Starého dvora, přes pole a lesem až k chatě Smoldy. Tam bylo připraveno ohniště a čekal nás poslední týmový úkol, vyrobit čarodějnici. K dispozici jsme dostali provázek a noviny a ostatní jsme si museli sami najít v lese poblíž. Oba týmy byly velice šikovné, využily maximum přírodnin a v krátkém čase byli připraveni slavnostně nastoupit  a donést čarodějnice k táborovému ohni. A jelikož  jsme bezva parta, tak samozřejmostí byl i famózní slet čarodějnic k ohni. Těm jsme ještě dopřáli chvíli slávy, postavili je na čestná místa s výhledem na ohniště, a pustili jsme se do opékání buřtů a jiných specialit. Obzvláště Míra zabodoval svým obloženým grilovacím táckem.

Společný podvečer se chýlil ke konci a čarodějnice jsme nemilosrdně upálili a k tomu si zazpívali a kluci zahráli na kytaru. Nastal čas vše poklidit, sbalit a vydat se na cestu zpět, k cukrárně u Zámku, kde jsme se rozloučili.

Velké poděkování patří Nupexu za uspořádání celé akce, všem za prima náladu a za bezva tábořiště Smoldovi.

-Maruška a Zuzka  od Majdy a Mii-

< Zpět do kronik | Galerie Fotek