Vánoční besídka

Před chvilkou ještě pršelo. Asi nikdo nepřijde. Nakonec se začnou ...

Do další akce zbývá:

200920102011
201220132014
201520162017
201820192020
LedÚnoBře
DubKvěČer
ČrvSrpZář
ŘíjLisPro
Vypadá to, že ve Vašem prohlížeči kalendář nebude fungovat :( ...
Zkuste použít třeba Google Chrome

Kdo je na břézku?


Celkem 1 návštěvník:

1 cizí návštěvník

Kroniky z akcí 2018/2019

Pátek 24.4.2015


účastníci: Poky, Sádlo, Honzys.

 

Tato akce pro mne začala ještě před srazem, když jsem přijel z práce a Honzys mi psal, že mám čekat u autobusové zastávky brodská. Jelikož ale neznal stalingradské zastávky, poslal mne na špatnou zastávku, zavolal jsem mu tedy a on mne vyzvedl u obchodu jménem Flop (kravín). Dojeli jsme na nádraží, kde na nás čekala Sája.

Nasedli jsme do autobusu, který nás odvezl do Hradce králové. V Hradci jsme čekali na autobus do Velkého Poříčí, zde jsme nasedli do vlaku, ve kterém nám volal Gerd, kde jsme, a nabídl nám, že pro nás někoho pošle. Po chvilce čekání před nádražní halou v Meziměstí přijela bílá oktávka a z ní vystoupil Míla, což byl účastník školení. Za pár minut jsme dorazili do Vižňova na turistickou základnu Duhy Bartoňka.

V Budově nás přivítal Gerd, dostali jsme večeři. K večeři bylo rizoto. S MASEM. :-D Po výtečné večeři jsme se ubytovali a zahájili školení. Na začátek jsme si zahráli hru i say yes…. Určitě ji budeme hrát tak se dozvíte, jak to pokračuje. Následovalo seznámení a první a dnes jediný seminář se zaměřením na Organizaci tábora. Lektorem byl Gerd, který nám řekl, na co máme myslet při vymýšlení tábora, jaké máme typy táborů. Dokázali byste vyjmenovat všechny typy táborů?? Já již ano. Když seminář končil, kdo chtěl, mohl jít spát, protože bylo kolem jedenáctý večer a komu se nechtělo, ten mohl hrát deskovky či se jinak bavit. Já jsem zašel pro kytaru a hrál jsem, až do půl čtvrté kdy jsem šel spát.

Poky

Sobota 25.4.2015


Sobotní den pro mne začal tím, že jsem se vzbudil v půl sedmé. V sedm jsem se odhodlal jít dolů, abych nikoho nerušil. Šel jsem tedy do kuchyně, kde Gerd mazal rohlíky nutelou na snídani. Kolem půl osmé se trousili ostatní na snídani. V osm hodin začal druhý seminář na téma Programová příprava tábora, kde jsme v trojicích měli vymyslet program na jiný typ tábora. Já jsem byl s Hryzalem a Pavlem a měli jsme putovní tábor. Mezi dalším seminářem byla asi tak deset minut pauza na kafé. Další seminář se týkal psychologie dítěte a vedla ho zkušená psycholožka Míša. Obsahem se nebudu zabývat, protože by to bylo na dýl. O půl jedné byl oběd, k němuž byla luxusní slepice na paprice. Po hodinové siestě byla zdravověda, kterou lektorovala zdravotní sestra, která jezdí s Gerdem na tábory.  Následovala dlouhá pauza, protože jsme čekali na příjezd Prezidenta Duhy Karla Roubíka. Během oné pauzy, jsem si se Sájou zahráli stolní curling a následně jsme popadli Nerfky, pistole na molitanovo gumové šipky, rozdělili jsme se do dvou týmu a dobývali jsme motýla, pokoj kde jsme spali. Po směně stran proběhl seminář na téma rozpočet, kde jsme si zkoušeli sestavit vlastní rozpočet tábora. Následovala večeře, do které konečně přijel Karel. K večeři byli řízky s bramborami. Hned po večeři jsme se vrhli na dnes poslední seminář právo. Karel se po jedenácté večer rozhodl přerušit seminář, jelikož si všiml, že mu tam dva lidi spali a i on byl cestou znaven. Následovala tedy volná zábava, v níž jsem hrál do čtyř hodin deskovky .

Poky

Neděle 26.4.2015


V neděli byl budíček posunut o hodinu déle, tudíž první seminář začínal o 9 ti hodinách. Vedl ho opět Karel a jednalo se o právo, takže jsme pokračovali, kde jsme skončili. Cvičně jsme si vyplnili kupní a příkazovou smlouvu.

Po 2 minutové pauze následoval poslední seminář a to hygieny. Obsahem tohoto semináře byly odpovědi na otázky, co byli v testu na téma hygiena.

Test byl docela jednoduchý pro ty, co dávali při seminářích aspoň trochu pozor. Obsah vám nemůžu sdělit, protože ho používají každý rok. Zároveň s testem jsme dostali i hodnotící dotazník celého školení včetně zázemí a organizátorů. K obědu jsme měli výtečný guláš. Následně nám Gerd s Karlem předali certifikáty, uklidili jsme, rozloučili se a vyrazili na cestu. Domů jsme jeli vlaky přes Náchod, Choceň, Kolín, až do ZR.

Moc děkuji, že jsem se mohl účastnit této akce, obsahy jednotlivých seminářů mne obohatili novými poznatky. Děkuji organizátorům za super víkend. Moc jsem si ho užil.

Poky

< Zpět do kronik | Galerie Fotek