1. společná schůzka

Stmelovací akce s Malým princem V sobotu 19.9.2020 jsme se sešli u...

Do další akce zbývá:

201120122013
201420152016
201720182019
202020212022
LedÚnoBře
DubKvěČer
ČrvSrpZář
ŘíjLisPro
Vypadá to, že ve Vašem prohlížeči kalendář nebude fungovat :( ...
Zkuste použít třeba Google Chrome

Kdo je na břézku?


Celkem 2 návštěvníci:

2 cizí návštěvníci

Kroniky z akcí 2018/2019

Účastníci: Ája, Beky, Big, Domča, Gog, Honzys, Jarda, Jeník, Kája, Karol, Katysh, Krýša, Majda, Marťan, Maty, Mini, Míra, Munzík, Muška, Niky, Pasťa, Pitris, Poky, Poli, Sádlo, Šáry, Šiky, Šindel, Sony, Štěpán, Tomes, Vojta, Yetti, Žanda, Žek, Zlesi

Sobota 20.2.2016


Sešli jsme se u studánky Klafar, v sobotu 20.2. v 18 hodin.

Cesta vedla k Mamlasovi, kde jsme si zahráli hru, která se hrála tak, že dvojice šla za Mamlase dali si kámen,nůžky,papír a ostatní si tipli, kdo vyhraje. Kdo si tipl dobře dostal od Biga bonbon.
Dál jsme šli směr Dolinky, kde jsme uviděli lucerničku, u které seděla zmrzlá Mařka. Zahřáli jsme ji čajem a šli směrem k rybníku Mikšovci. Tam nás čekala další hra. Kde jsme vyjadřovali svůj názor. Za to jsme taky dostali bonbon.
Další cíl Vápenice, další tipovačka. U Vápenice jsme bloudili. Když jsme se vymotali z bloudění šli jsme k Salvátorce. Pak jsme po jednom, po dvouch nebo po třech chodili za měsíčkama. Ti, kteří čekali až na ně přijde řada, se byli podívat ke studánce nebo hráli hry.
Big nám řekl ovoce, které máme od měsíčků přinést Maceše a Holeně. Mohli jsme mít jahody, borůvky,rajčata, hrozny, mandarinky, kiwi, blumy, banán, jablka... Když jsme došli k Měsíčkům,říkali: "Jsme čas, zraje klas, pak je mráz, jsme čas. Jsme rok, po boku bok, zastav krok, jsme rok." nebo něco takovýho. Pozdravili jsme, představili jsme se a poprosili o to co potřebujem. Měsíc Únor, co zrovna vládl, předal vládu jinému, který nám řekl úkol. Já měla přiložit do ohně a zato jsem dostala jahůdky. Poděkovala jsem a nesla jsem je Maceše s Holenou.Tam jsme měli říct vymyšlenou básničku, aby jsme si mohli nechat ovoce. Já řekla: "Dostali jsme jahody,šup a jdeme do vody". Ovoce jsme si snědli a čekali na další účastníky, kteří přijdou od Měsíčků. Mezi tím jsme hráli hry a chumelilo stejně jako po celou naši výpravu.
Pak jsme šli na parkoviště na Piláku, kde jsme ukončili akci a rozešli se ke svým milovaným domovům.

Niky

< Zpět do kronik | Galerie Fotek