Vánoční besídka

Před chvilkou ještě pršelo. Asi nikdo nepřijde. Nakonec se začnou ...

Do další akce zbývá:

200920102011
201220132014
201520162017
201820192020
LedÚnoBře
DubKvěČer
ČrvSrpZář
ŘíjLisPro
Vypadá to, že ve Vašem prohlížeči kalendář nebude fungovat :( ...
Zkuste použít třeba Google Chrome

Kdo je na břézku?


Celkem 1 návštěvník:

1 cizí návštěvník

Kroniky z akcí 2018/2019

Účastníci: Áďa, Anetka, Beruš, Domča, James, Janek, Jarda, Kadli, Karol, Katysh, Kiki, Krýša, Kuba, Majkl, Maty, Míra, Muška, Nela, Pajda, Pasťa, Poky, Poli, Sába, Sádlo, Sára, Šiky, Šindel, Sony, Štěpán, Tom, Yetti

Pátek 30.9.2016


Klidné podzimní odpoledne, léta Páně 30. 9. 2016. Tři skupiny statečných dobrodruhů vyráží na honbu za pokladem. Ale jaké nástrahy a překážky je po této strastiplné cestě potkají? A která skupina nakonec poklad objeví jako první? Toť otázka. Tak pojďme to společně zjistit!

Všechny skupiny se rozbíhají po rozlehlé krajině, aby splnily 7 nebezpečných úkolů a získali tak útržky mapy k vysněnému pokladu.

Jedna ze skupin se vrhá k prvnímu úkolu. Je nutné se dostat přes hlubokou rokli. Jako jediný způsob se jeví přeskákat po malých a vratkých kamenech. Kdo spadne, bude navždy ztracen v nekonečné hlubině! Kameny jsou pokryté mechem, kloužou a kývají se. Jeden z dobrodruhů udělal příliš prudký pohyb, noha se mu smekla, ale v poslední chvíli udržel rovnováhu a nakonec se zdárně i se všemi ostatními dostal na druhou stranu rokle.

Zatím co se jedna skupina potýkala s nebezpečnou propastí, druhá došla až do té nejtemnější jeskyně. Bylo nutné sesbírat vzácné drahokamy, které byly v jeskyni rozsypány.  Nebylo vidět ani na krok. Každý ztichl, byl slyšet jen chladný dech členů výpravy. Povedlo se! Mají všechny! Vzácné drahokamy byly vyměněny se starcem za další část mapy a výprava směřovala k následující výzvě.

Třetí parta se mezitím dostala ke sluji obrovského pavouka. Pavouk byl zrovna na lovu, takže by se mohlo zdát, že proklouznout přes tuto nástrahu bude snadné. Ale zdání klame. Proklouznout přes upředené sítě z lepkavých vláken byl úkol snad těžší, než čelit samotnému pavoukovi. Kdo by se na síť chytil, byl by snadnou kořistí. Opatrnými pohyby, krůček po krůčku, se hrdinové dostávají skrz otvory sítě. Zbývá jen poslední dobrodruh. Pavouk se blíží! Není čas na opatrné pohyby. Teď nebo nikdy! Mohutný skok hodný kočce vrhající se na kořist zakončený kotoulem viděný v těch nejpopulárnějších akčních filmech. Teď rychle dál! Ostatní skupiny také nemeškají.

Dost bylo úkolů na sílu a obratnost, další úkol je úplně o něčem jiném. Zde hrubá síla nepomůže. Je nutné poskládat deset různých slov z kamenných desek. Jen tak získají další útržek mapy k pokladu. Každý usilovně přemýšlí, mozky pracují na maximum. Už zbývá jen poslední slovo. Taška! Vykřikne někdo. Správně! Mapu mají, teď honem pokračovat dál.

Další kousek mapy byl schován pod kobercem, pod kterým zrovna stáli. Z ničeho nic je v momentě obklopila žhnoucí láva. Bylo nutné otočit koberec vzhůru nohama, aniž by kdokoli z něho vystoupil, protože by skončil v bublajícím magmatu. Možná se to zdá být nemožné, ale i na tento úkol byli naši badatelé připraveni. Pod jasnými a stručnými pokyny vedoucích skupin koberec obrátili a našli pod ním i další část mapy.

Po zkoušce u pavoučí sluje se třetí skupina dostává k další zkoušce. Je třeba potrubní poštou dostat důležitou zprávu. Hraje se o čas! Potrubí je však na mnoha místech rozrušeno. Rychlými pohyby roste potrubí před očima. Ale je nutno ještě přidat! Dopis se v potrubí stále posunuje dopředu. Dopis padá! Zdá se být vše ztraceno. Naštěstí mohutný skok jednoho hrdiny doplní poslední místo chybějícího potrubí. Zpráva je dodána a další část mapy již poskakuje v batohu vstříc dalšímu dobrodružství.

Poslední úkol zněl lehce. Projít přes rovinnou, krásnou louku plnou pestrobarevných květin a bzučících čmeláků. Ale právě pyl a voňavé esence, které byly přítomny všude kolem, ochromily všechny členy ze skupiny, že nebyly schopni pohybu. Jen jediný, který byl v jejich myslích zvolen jako nejschopnější z nich, Neztratil kontrolu nad svým tělem. Na oplátku, že se mohl hýbat, zaplatil krutou daň. Přímým slunečním paprskem mířeným do jeho očí krátkodobě ztratil zrak. Vyvolený se však ničeho nezalekl, chopil ostatní do náruče a po jednom je za jejich pokynů neseného přenesl až na vytoužený konec pláně, kde rázem zmizely veškeré jejich neduhy a kde obdrželi poslední chybějící kousíček mapy k pokladu.

Po získání všech částech mapy se skupiny rozběhly pro svůj vysněný poklad. Po všech zkouškách a útrapách bylo najití pokladu už snadným úkolem. Kdo že to nakonec vyhrál? A záleží na tom? Poklad byl rozdělen a pravým vítězstvím bylo, že všichni svou společnou snahou a úsilím zvládli projít všech sedm nebezpečných úkolů a že si to podle úsměvů od ucha k uchu parádně užili. Přesně tak jako já. Díky Beruš a Yetti za super akci!

Kadli

< Zpět do kronik | Galerie Fotek