Vánoční besídka

Před chvilkou ještě pršelo. Asi nikdo nepřijde. Nakonec se začnou ...

Do další akce zbývá:

200920102011
201220132014
201520162017
201820192020
LedÚnoBře
DubKvěČer
ČrvSrpZář
ŘíjLisPro
Vypadá to, že ve Vašem prohlížeči kalendář nebude fungovat :( ...
Zkuste použít třeba Google Chrome

Kdo je na břézku?


Celkem 1 návštěvník:

1 cizí návštěvník

Kroniky z akcí 2018/2019

Účastníci: Anetka, Domča, Gog, Heri, Janek, Jarda, Jeník, Kája, Krýša, Kubula, Majda, Maty, Mia, Muška, Nela, Pasťa, Patrik, Petr, Pitris, Poky, Sára, Sony, Štěpán

Pátek 28.10.2016


Ráno jsme se plni emocí a natěšeni na úžasné podzimní prázdniny sešli na nádraží a nastoupili do nádherného vláčku Českých drah, který vypadal, jako z opravdového pravěku. Dojeli jsme až do největší české pravěké vesnice, kde jsme byli nuceni naši již zabydlenou jedoucí jeskyni opustit. Po chvilce čekání jsme se nahrnuli do vláčku novějšího a Brno opustili. Tato jízda byla mnohem pohodlnější, ale i takové přepravy musí skončit, když dorazíte na místo.

Vystoupili jsme z vlaku, který mizel v dálce, stáli jsme v České Třebové a hledali DDM. Našli jsme ho. Heri nás poté vzal na vycházku do nádherného okolí města, plného listnatých stromů, které se pod tíhou podzimu barvily do roztodivných barev a pomalu uvolňovaly své lístky. Touto krajinou za hraní her, došli jsme až do přírodní rezervace, kde byl náš úkol jediný: pochytat mamuty, kozomuty, tygromuty a všechny další muty, co tam byly. Zvládli jsme to, máme co jíst. Hned vedle nás ale udivil pohled daleko úžasnější. Došli jsme do pravěké vesničky, kterou jsme prošli pod odborným výkladem jednoho z jejích stavitelů. Lidé v pravěku se neměli úplně špatně, říkáme si, vracejíce se zpět do domova.

Ani my jsme se neměli špatně. Na večeři jsme si dali salát s masem a už jsme se rozprchli hrát večerní hry. Zahráli jsme si na jeskyni, na rybníček i na vybíjenou a znaveni náročným prvním dnem ulehli do spacáků a zavřeli oči.

Pasťa

Sobota 29.10.2016


Když randál, který dělají všechny děti po probuzení (šepot, ploužení na záchod, mlácení ešusem do topení aj.), probudil i největší spáče, zahájili jsme každoakcovou ranní rutinu (čištění zubů, převlíkání, snídaně, která stojí za zápis kvůli tomu, že jsme měli výborné švédské stoly). Potom jsme se sbalili a vyrazili na celodeňák. Zastavili jsme kousek za Třebovou (kousek to opravdu nebyl) a dali jsme si povinnou picí pauzu, během níž nám Gogo vysvětlil další hru. Hra to byla vcelku jednoduchá a zábavná, vzali jste kance, ztratili jste ho maximálně pět metrů od cesty a čekali, jestli ho druhý tým najde. Možná se na něj měla i co nejlépe přivázat kamera (to jsem nepochopil, ale druhý tým to furt dělal). Když jsme hru dohráli a vyhodnotili, vydali jsme se dál po naučné stezce. K obědu jsme si na jedné z lesních cest dali buřty s chlebem (poměr 2:1) a následně nám Heri ukázal, jak se správně hasí a maskuje oheň. Po zamaskování popela prolitého vodou hromadou listí a kůry jsme vyrazili na cestu. Polovina naší cesty byla u Třebovských stěn, kde jsme udělali foto a šli zpátky. Cesta zpět proběhla bez problémů, a když jsme dorazili do DDM, tak jsme si všichni nadšeně na chvíli odpočinuli (nejunavenější dítě odpočívá přibližně 521 vteřin a následně je znovu v pohybu). K večeři jsme si dali steaky s bramborovou oblohou, pak jsme si zahráli pár her, podívali se na film RRRrrrr!!! a šli se pořádně prospat, abychom se připravili na zítřejší bazén.

Jarda

Neděle 30.10.2016


V neděli jsme se vzbudili a udělali to, co vždy (hygi, snídaně, a jelikož to byl poslední den, tak se i začalo balit). Pak začla ta zábavná věc ... BAZÉN. Když jsme došli k bazénu, rozdělili jsme se k vedoucím.

Bazén bych přeskočil, protože všichni víme, co se v bazénu dělá!

Poté se šlo zpátky do DDM, dobalily se plavky a vyrazilo se na cestu k vlaku.

Vlakem se jelo do Brna a z Brna do Žďáru.

No a ve Žďáře byl konec. Setkaní s rodiči a odchod domů.

"Konec záznamu"

Domča

Neděle 30.10.2016


Video z akce najdete tu: https://youtu.be/WJzaStqNk7c :D

Sony

< Zpět do kronik | Galerie Fotek