Vánoční besídka

Před chvilkou ještě pršelo. Asi nikdo nepřijde. Nakonec se začnou ...

Do další akce zbývá:

200920102011
201220132014
201520162017
201820192020
LedÚnoBře
DubKvěČer
ČrvSrpZář
ŘíjLisPro
Vypadá to, že ve Vašem prohlížeči kalendář nebude fungovat :( ...
Zkuste použít třeba Google Chrome

Kdo je na břézku?


Celkem 1 návštěvník:

1 cizí návštěvník

Kroniky z akcí 2018/2019

Účastníci: Beky, Beruš, Big, Domča, Gog, Jarda, Katysh, Kiki, Kuba, Majkl, Marťan, Munzík, Muška, Pajda, Pasťa, Poky, Rudík, Sára, Sony, Štěpán, Vojta, Vojta, Yetti, Žanda, Zlesi

Sobota 14.1.2017


ZIMNÍ VÝPRAVA SE ZVÍŘÁTKY, ANEB

JAKO TO (NE)BYLO

Milí čtenáři, to co právě začínáš číst je text, ke kteému se běžný smrtelník nedostane. Jde o pokyny organizátorům, jak jsme je plánovali před samotnou akcí. A že to (ne)bylo trošku jinak? To se stává...

 

Milí noční odvážlivci,

ti, kdo doprovázejí skupinu dětí a dospěláků se sejdou dobře oblečení a s baterkou i pitím v 18 hodin u studánky Klafar. Společně odejdeme na výlet za zvířátky. Cestou dám nějakou drobnou hru. Zastávka u Mamlase - malinká soutěž. Tady bude za sochou ukryt Pasťa coby kozel (s nějakou vtipnou maskou). Když se ho zeptáme, co tady dělá, tak nám řekne, že se svými kamarády odešel od divných lidí u kterých se neměl dobře a tak se toulá. Ostatní zvířátka se mu ztratila. Stále si brouká svoje: me é mé, me é mé, s lidmi už žít nechcemé! Vyzveme ho, ať se k nám přidá. Přidá.

Dál jdeme ke Starému dvoru - dám drobnou soutěž. Opět zde nalezneme za stromem zvířátko - Munzíka coby kohouta (s vtipnou maskou). Opět se ptáme, opět nám říká totéž, co Pasťa. A brouká si: kykyrý kykyrý, nač mám vstávat ve čtyry! Přidá se k nám.

Dál projdeme kolem dvoru Lyra až ke starému mostu přes Sázavu. tady bude další soutěž. Nalézáme Goga coby kocoura. Zase stejná písnička, přidá se k nám a brouká si: mňouky mňou, mňouky mňou, už nás trápit nebudou!

Když dojdeme k silnici, kde je cukrárna U Tří hvězd, zvířátka se rozpomenou a řeknou nám, že tady to znají, že nedaleko bydlí jejich páni, od kterých odešli. A varují nás, ať tam radši nechodíme, že jsou zlí! My ale máme pro strach uděláno a jdeme dál k naučné stezce. Když budeme přicházet ke stanovišti B1, kde je taková bouda, tak uslyšíme, jak tam loupežníci (Zlesi, Marťan, Poky, Soník) hrají u lucerny karty o dobroty. (Pokud se jim podaří opodál rozdělat oheň, tak jsou borci!) Hádají se, jsou hluční. Přemýšlíme, jak to udělat, abychom prošli a nic se nám nestalo. Zvířátka radí, že bychom mohli udělat ze svých těl monstra, kterých se loupežníci leknou a utečou. Vtvoříme tři obludy - jedna mečí, druhá mňouká, třetí kokrhá - strašná hrůza! Když dojdeme k boudě a loupežníci nás uvidí, vyděšeně prchají, že si pro ně přišla pekelná obluda! Zůstanou po nich dobroty, které si rozdělíme.

Pokračujeme dál po stezce. Na dalším stanovišti vyzkoušíme děti, jestli se v noci v lese samy nebojí! Můžou jít po jednom k dalšímu stanovišti, kam mezitím přešla Katysh, Jarda a Beky. Vypouštět je bude Big, Yetti, Beruš asi po jedné minutě. Kdo dojde sám, dostane dvojitou "medaili" ze svítících tyčinek. Kdo přijde s nějakým doprovodem, tak jen jednoduchou medaili. Nakonec společně odcházíme pod Zelenou horou k parkovišti na Bouchalkách. Loupežníci mezitím uklidí svoje sídlo a jdou za námi.

Časově: u Mamlase můžeme být tak za dvacet minut (18:20), na Starém dvoře asi 18:35, na mostě v 18:50. U loupežníků kolem 19:10. Celkově hru snad stihneme do 21 hodin.

Sladkosti loupežníkům nachystám do klubovny v sobotu kolem poledne, asi se stavíte i pro lucernu, deky...

Už mě nic nenapadá. Ptejte se.

Díky. Těšte se, těším se.

big

Tak takhle to nějak (ne)bylo....

Big

< Zpět do kronik | Galerie Fotek