Vánoční besídka

Před chvilkou ještě pršelo. Asi nikdo nepřijde. Nakonec se začnou ...

Do další akce zbývá:

200920102011
201220132014
201520162017
201820192020
LedÚnoBře
DubKvěČer
ČrvSrpZář
ŘíjLisPro
Vypadá to, že ve Vašem prohlížeči kalendář nebude fungovat :( ...
Zkuste použít třeba Google Chrome

Kdo je na břézku?


Celkem 1 návštěvník:

1 cizí návštěvník

Kroniky z akcí 2018/2019

Účastníci: Bětka, Domča, Havizz, Janek, Jeník, Kája, Krýša, Majda, Matýsek, Mia, Muška, Niky, Petr, Poky, Sára, Štěpán, Tom, Vojta, Vojta

Pátek 5.5.2017


V pátek jsme měli sraz v 15:15 na nádraží. Ze Žďáru jsme jeli vlakem do Brna a v Brně jsme přestupovali. V Brně jsme naložili Havizze a jeli jsme dál. Když jsme zastavili v Olomouci naložili jsme Petra Macha a jeli konečně do Šumperka. Večer jsme vystoupili z vlaku  a šli ke středisku volného času,  který se jmenoval  Doris. Měli jsme tam seznámení s jinými Duhami z České republiky. A potom nás čekalo překvapení a to byla ohnivá show. Pak to všechno přivítání skončilo a všichni měli jít na základní školu Sluneční 38. Nemohli jsme to najít,  ale nakonec jsme to našli. Dostali jsme tam buď červený, modrý nebo zelený náramky a tričko. Pak nás odvedli do třídy my jsme se nachystali na spaní a šli jsme spát.

Niky

Sobota 6.5.2017


Když jsme se v sobotu ráno vzbudili šli jsme si vyčistit zuby a potom na snídani. K snídani jsme měli rohlík se salámem, se sýrem a s máslem. Když jsme měli ještě hlad mohli jsme si dát kuličky s mlékem. Po snídani jsme si šli vybrat balíček,  kde jsme měli malou svačinku pití a i nějakou sladkost, ale hlavně jsme si mohli vybrat červený, žlutý, zelený, modrý nebo fialový kelímek. Šli jsme si sbalit malý batůžek na výlet a potom jsme jeli autobusem na lanovku. Lanovkou jsme vyjeli na Medvědí horu a od ní jsme šli pěšky k přepouštěcí nádrži Dlouhé stráně. Byla to dlouhá cesta  a cestou jsme se ještě stavili na vyhlídku,  která byla moc vysoká. Když jsme došli k nádrži a splnili jsme úkoly dostali jsme párek v rohlíku jako oběd. Za obchodem kde se prodával párek v rohlíku jsme si zahráli hopskok a tím jsme čekali na autobusy, které nás měli odvést na překvapení. Starší děti jeli na motokáry a mladší na minigolf, ale místo minigolfu jsme šli na hřiště. Tam jsme si chvíli hráli na prolízačkách a pak jsme jeli do školy. Když jsme se všichni starší i mladší sešli, šli jsme na barbecue párty. Každý si tam udělal svůj vlastní hamburger. Každá Duha měla odevzdat svůj jeden hamburger nazdobený i třeba kytičkami. Odevzdali jsme ho a šli si nazdobit svůj vlastní. Ugrilovali jsme ho na dvou zelených grilech,  které jsme dostali a měli jsme je nejdřív postavit. Najedli jsme se a čekalo nás další překvapení a to byl kouzelník. Po kouzelníkovi jsme šli spát.

Niky

Neděle 7.5.2017


Ráno v neděli nás vzbudil budík. Potom jsme měli rozcvičku protáhli jsme se a pak jsme měli přeručkovat celou dráhu, která byla venku. Pak jsme šli na snídani  kde jsme dostali vánočku s máslem a jogurt. Když jsme měli hlad mohli jsme si dát medové kroužky. Pak nás čekal Duhový závod v trojících. Malí běželi do půlky kopce a velký až na rozhlednu, která byla na vršku kopce. Až jsme doběhli mohli jsme si jít pro kartičku na desetiboj, který se konal na hřišti za školou. Po desetiboji jsme šli odevzdat kartičky a šli jsme se naobědvat. Vedle hřiště už stavěli cirkusové šapitó. K obědu jsme měli rajskou omáčku. Po obědě jsme měli odpolední klid. Po odpoledním klidu byl fotbalový turnaj. Ti co nechtěli hrát fotbal se mohli jít podívat na zvířátka, která tam měli v jedné učebně. Byli tam hadi, želvy, rybičky, morčata, králíci, pískomilné a potkani. Když skončil fotbalový turnaj už přicházeli návštěvníci festivalu. Kdo chtěl mohl jít do šapita se něco nového naučit, ale kdo nechtěl mohl jít na festival, ale kdo nechtěl ani jedno mohl jít do školy hrát deskové hry. Když festival skončil Poky hrál na kytaru ve škole v naší třídě. Potom jsme šli všichni spát.

Niky

Pondělí 8.5.2017


V pondělí ráno nás jako v neděli vzbudil budík. Hned jak jsme vstali sbalili jsme si věci a šli jsme na snídani. Po snídani jsme ještě uklidili třídu a vydali jsme se na nádraží. Některý věci nám odvezlo auto jako například: krosny, Krýšu a grily. Potom jsme nastoupili do vlaku, zamávali jsme Šumperku a jeli do Brna. V Brně jsme měli hodinu čekat tak nás Havizz odvedl do jednoho parku, kde jsme potkali Pitrise s rodinkou. Hodina už uplynula a my jsme zase nahodili směr na nádraží. Kde jsme konečně nastoupili do toho našeho správného vlaku, který nás měl odvézt do Žďáru. Po dlouhé době strávené ve vlaku jsme konečně dorazili na naši konečnou stanici a to byla stanice……. Žďár nad Sázavou. Všichni se vrhli svým rodičům do náruče a taky se všichni rozeběhli do svých pohodlných domovů. Říká se všude dobře, doma nejlíp, ale bylo to moc krásný!!!

Niky

< Zpět do kronik | Galerie Fotek