Vánoční besídka

Před chvilkou ještě pršelo. Asi nikdo nepřijde. Nakonec se začnou ...

Do další akce zbývá:

200920102011
201220132014
201520162017
201820192020
LedÚnoBře
DubKvěČer
ČrvSrpZář
ŘíjLisPro
Vypadá to, že ve Vašem prohlížeči kalendář nebude fungovat :( ...
Zkuste použít třeba Google Chrome

Kdo je na břézku?


Celkem 1 návštěvník:

1 cizí návštěvník

Kroniky z akcí 2018/2019

Účastníci: Beky, Beruš, Domča, Eli, Fanynka, Filda, Heri, Kadli, Kamča, Kuba, Kubča, Lucysh, Mára, Marťan, Mates, Maty, Mia, Míra, Munzík, Niky, Pitris, Poky, Poli, Ríša, Rudík, Sára, Sony, Tom, Tomes, Vašek, Vojtík, Yetti, Zlesi

Sobota 22.9.2018


Naše první společná výprava za nalezení léku proti lenosti (22.09.2018) započala v 9:00 u klubovny, kde jsme byli rozděleni do 5 skupin, ve kterých jsme se vydali k Penny Marketu. Dostali jsme 25 Kč za každého člena týmu a byli vysláni mezi spletité uličky regálů do boje s důchodci (a taky týmy) o důležité suroviny k životu (maršmelouny ehm, ehm). Byla nám též vysvětlena celo-schůzková hra s povoláními. Šli jsme směrem na Hamry. Po cestě jsme splnili úkol a dostali složení onoho léku. V již jmenované vesnici jsme dostali další úkol – sníst ČESNEK! (všichni tě od té chvíle máme moc rádi Pitris). Poté přišla další malinkatá výzva: držet se od každého při konverzaci dál jak na metr, aby neucítil jistý (ne)příjemný odér z vašich úst. Jsme si jisté, že na další akce si s sebou nezapomeneme vzít také orbitky. Následující surovinu jsme získali věšením fáborků po cestě k příští zastávce, na které jsme dostali (překvapivě) další surovinu. Nějakým zázrakem jsme se dostali na nejvyšší bod naší výpravy, což znamená další surovinu! Jdeme dál a sbíráme SUROVINY. (Upřímně, psát pouze slovo surovina nás přestává bavit). Dorazili jsme k ohništi a přišel čas, abychom ukázali naše kulinářské umění. Někteří vsadili na klasiku, jako jsou špekáčky a kečup (nejmenovaná skupinka se trochu rozjela s Hellmanns), jiní se malinkato rozvášnili a s vervou se pustili do přípravy o něco složitějších pokrmů, jako jsou špagety či špízy, čímž započaly opravdové Hunger Games (Gary Ross je oproti nám slabej režisér). Všechny suroviny jsme smíchali do kouzelného lektvaru a vzniklo cosi, čeho jsme se museli každý napít. Po obědové přestávce jsme pokračovali na louku, kde byla možnost zahrát si dvě hry – chytání lelků (ti chytřejší ví, co si vybrat) nebo bomba a štít pro zbytek (Eliško škubni si). Poté se staly 3 věci:

1)      Pitris neumí vařit lektvary = slepota (ještě více oblíbenosti pro Pitrise)

2)      Zjištění, že mrkev vám pomůže od slepoty

3)      Zakončení výpravy a vyhlášení hry vítěze na povolání

 

A pak přišli

ONI!

 

Protože nebyl lepší nápad, něž naši první akci zakončit nějakou perličkou, na kterou do konce života nikdo z účastníků nezapomene. Byla ton taková milá náhodička, že naše poslední zastávka byla u Radonínského rybníka. Spoustě chytrým lidem došlo, že v té zimě asi budou dobrovolníci muset do vody. Ale někteří (ti méně chytří) s výzvou souhlasili a šli do toho po kolena. Pak tu ovšem byli tací, jenž si chtěli užít poslední letní dny pořádnou horkou koupelí, tudíž nejen po kolena, ale skočili do toho po hlavě. Doslova. Však nepomysleli při tom na trvalé následky, jež to zanechalo na jistých nejmenovaných členech výpravy, jelikož si účastníci nechtěli namočit oblečení (fakt díky).

Od rybníku dojdeme do Žďáru na nádraží, kde máme v 16:40 rozchod.

 

 

PS: Rozhodně se neomlouváme za sarkasmus, ironii a útržky konverzací mezi náma dvěma.

 

Eliška (nezkracovat!) a Poli (měkké i!)

Eli

< Zpět do kronik | Galerie Fotek