1. společná schůzka

Stmelovací akce s Malým princem V sobotu 19.9.2020 jsme se sešli u...

Do další akce zbývá:

201120122013
201420152016
201720182019
202020212022
LedÚnoBře
DubKvěČer
ČrvSrpZář
ŘíjLisPro
Vypadá to, že ve Vašem prohlížeči kalendář nebude fungovat :( ...
Zkuste použít třeba Google Chrome

Kdo je na břézku?


Celkem 2 návštěvníci:

2 cizí návštěvníci

Kroniky z akcí 2018/2019

Účastníci: Beky, Big, Ela, Honzík, Jeník, Kadli, Kamča, Kubča, Kuči, Majda, Mára, Mára, Marťan, Mia, Míra, Pasťa, Pepík, Poky, Ríša, Rudík, Žanda

Sobota 25.1.2020


SCÉNÁŘ NOČNÍ HRY BABIČKA MÁ SVÁTEK V PÁTEK,

aneb

V ČERNÉM LESE VLK SE TŘESE

Sraz účastníků 17:00 na parkovišti na Zelené hoře. Doprovod – Míra, Big, Kadli, Pasťa (Katysh, Zlesi).

Odchod skupiny kolem plotu hřbitova až k dolní bráně (hřbitov zavírá v 17 hodin). Dále po lesní cestě směr Černý les. Na prvním rozcestí pod dolní bránou nás potká Karkulka (Beky) a ptá se nás, co jsme zač a kam jdeme. I my se zeptáme, kam jde ona. Odpoví nám, že jde za babičkou a že můžeme jít spolu.

Na dalším rozcestí lesních cest potkáme vlka (Marťan) a Karkulka s ním vede známý rozhovor... (kam, Karkulko, malá, kam?) Vlk Karkulce poradí, aby babičce natrhala kytičky a odejde cestou k naučné stezce do domečku.

Karkulce pomůžeme natrhat kytičky – větvičky a pokračujeme po lesní cestě do kopce k vrcholu Černého lesa. Ten kousek mineme a vyjdeme až na planinu.

Na planině si zahrajeme hru – kdo bude dřív u babičky. Rozdělíme se na dvě skupiny (vlci a Karkulky). Na povel vyběhnou všichni najednou v zástupech na planinu a vyšlapávají ve sněhu cestičku (co nejméně křižovatek). Na další povel všichni zastaví. Otočí se čelem vzad a po stejné cestičce se vrací do startu. To ale ještě není vítězství. Obě skupiny si trasy vymění a na povel vyběhnou až na konec trasy a potom hned zpátky. Která skupina doběhne dřív, vítězí (počítá se poslední doběhnuvší člen).

Pokračujeme dál po lesní cestě směrem k naučné stezce a na rozcestí u krmelce (jednoho z mnoha) nás potká myslivec (Majkl) a vynadá nám, že jsme hluční. Proto budeme muset dál pokračovat po dvojicích. První půjde Karkulka a může jít s někým. Další asi po dvou minutách pouští Majkl. Cesta bude značkovaná odrazkami z tábora. Poslední půjde skupinka dospěláků i s myslivcem (kvůli času nestíháme nadále vypouštět po dvojicích).

Jakmile přijde dvojice k domečku na stezce, který je decentně nasvícen a kde spí na stole vlk (Marťan) přikrytý dekou či závěsem s nacpaným břichem, čepcem a brejlema, nejprve dvojice slušně pozdraví babičku, předá dárek a začnou obligátní otázky: a babičko, proč máš tak veliké ? … Nakonec vlk dvojici sežere a schová je pod deku, kde už je babička (Žanda). Společně s Karkulkou se snaží sežraný materiál uklidňovat. Pokud by nebylo místo, může jít někdo za domeček (třeba ti starší) a při operaci vlka pak vyskočit. Jinak vlk pozře všechny děti, aby si užily temnotu břicha a následné vysvobození myslivcem.

Když přijde skupina dospěláků s myslivcem, myslivec začne svoji řeč: to nám ta babička dneska nějak chrápe! Když zjistí, že jde o vlka, „volá“ CHKO, že nalezl vlka. Následuje věrohodná operace za pomoci dospěláků. Vlk je pod narkózou, rozříznut a vyjmut biologický materiál (děti + seniorka + Karkulka) kupodivu bez známek poškození. Všichni se radují, vlkovi zašijí břicho, citlivě probudí a následuje zdokumentování se všemi účastníky a vypuštění vlka do volné přírody.

Šťastná babička nabídne tolika hostům čerstvě napečenou bábovku, účastníci zapíjejí svým teplým nápojem a každý dostane poděkování a dárek za záchranu seniorky, za pomoc nezletilému dítěti a ochranu ohroženého živočicha.

Po úklidu domečku odchází celá skupina zpět na parkoviště k Zelené hoře, protože je právě třičtvrtě na dvacet…

 

Big

Sobota 25.1.2020


Náš výlet začal na Zelené hoře odkud jsme se vydali do Černého lesa.Cestou jsme potkali Červenou Karkulku,kterou jsme doprovázeli k její babičce uprostřed Černého lesa. Cestou jsme potkali zlého vlka ,který se vyptával na to kam jdeme ,co má Karkulka v košíku,kde babička bydlí, když už nás opustil šli jsme dál,po nějaké době jsme narazili na hajného,který nám pomohl dojít k babičce. Ale místo babičky, nás tam čekalo překvapení v podobě vlka,který nás i babičku  sežral ,ale hajný nám pomohl  a nakonec jsme si dali výbornou bábovku.

Jeník

< Zpět do kronik | Galerie Fotek