Tanzanie-Dodoma-Kilimandžáro

 Čtvrtek 8.5.2003

Tentokrát jsme s Cik-cak cestovkou podnikli cestu do Afriky. Všichni (Černítko, Tomcat, Máza, Horst, Péťa, Lucka, Honzík, Pitrís, Toman, Emysh, Šárka, Big, Věra M &Věra G(mamka) Franta, Jana... a já) jsme se sešli 8.5. v 9:30 na nádraží a za chvíli jsme odjeli vlakem do Bystřice.

Tady jsme vystoupili a prošli jsme Bystřicí až k takovýmu malýmu parčíku, kde bylo uprostřed jezírko. Dali jsme si sváču (no jo, rakváči nemůžou bejt chvíli bez jídla :) a Věrka nám vysvětlila hru, kterou jsme pak hráli až na vrchol Kilimandžára: V Africe žije spousta hadů a ti se rádi zakusujou do turistů. A tak jsme měli za úkol připnout někomu nenápadně kolíček na triko, baťoh nebo na kraťasy. Hadi se po cestě trochu rozmnožili a jestli si to dobře pamatuju, tak byli nakonec tři a nahoru je donesli myslím Jana, Péťa a Franta (jestli jsem si to vymyslel tak sorry-dejte mi vědět a já to přepíšu)

Cesta nahoru na Kilimandřáro (Karasín) byla úmorná, bylo totiž hrozný vedro, což sice bylo na lístečku napsaný, ale taky Věrka slibovala, že nahoře bude chladno, větrno a srážky. Kéž by!! A tak jsme si to vynahradili aspoň tím, že jsme vylezli na rozhlednu (měla 30 m a napočítal jsem 129 schodů-kolik vy?) a kochali jsme se výhledem do okolí. Pak jsme si v bufíku každej koupili ňákej ten nanuk a někteří vedoucí i půllitr. Bigpítr si ho ale nedal, prej aby nekazil mládež :) Pak jsme ještě chvíli obědvali a odpočívali a až byla "velká ručička na osmičce" tak jsme vyrazili dál, na další hru:safari.

Po lese běhala divoká africká zvěř my jsme ji měli ulovit. Vyhrál to Horst, pak já :) a nakonec všichni ostatní. Potom už jsme rychle spěchali do Bystříce na nádraží, aby jsme stihli vlak. Posledních 100 metrů jsme my poslední museli dobíhat, ale nakonec jsme ho chytli, páč ještě asi 10 minut čekal na nádraží. Asi tak za půl hodiny jsme přijeli do Žďáru, rozloučili se a rozešli se domů. Myslím že to byl fajn výlet, na můj vkus bylo sice trochu vedro (a tak jsem hned po příjezdu makal domů, abych se dostal 1. do vany a mohl se osvěžit, páč jsem měl na výletě celou rodinu), ale dalo se to vydržet (to vedro).

Na závěr napíšu ještě pár rad:

·         ČASTO se koukejte na svůj baťoh (Jana si hada nesla asi půl cesty :)

·         Hrát dračák ve 30-ti stupňovým horku, za pochodu a v tričku na zádech mokrým od potu ("Slečno, potím se jako prase, potíte se taky tak?"    A.Pličžka) je fakt vražda(sebe)

·         Neberte si na pití sladkou minerálku (ohřeje se, vybublá a ... přestane chutnat) - mluvím z vlastní zkušenosti

·         ??? (už mě nic nenapadá, tak radši končím)

Mějte se, a určitě jezděte dál s CikCakem!! Gogo

I Gogovi třikrát hurá! (co říkate na to, že jsou různé verze kroniky - mě to přijde super! Gogo dík, že jsi nám to zanesl!

Zpět