Prodloužený víkend v Kunčině vsi
26-28/10/2007

Gufy, Misha, Honzys, Vency, Klára, Bára, Big, Míra, Beny, Rosi, Poky, Zlesi, James, Katysh, Puma, Marťa, Emysh, Honza, Gogo

 

Pátek 26/10

Sraz na akci byl v 8:10 u Pc na nádraží. Jak jsme přišli tak jsme byli o 200 korun lehčí! Museli jsme zaplatit penízky na akci. Tak jsme se vydali na cestu na vlak. Než jsme vyjeli museli jsme si zvolit skupiny. Tak se rozhodlo že půjdou dopředu nejmladší ze schůzek toť jsme byli Já, James, Klárka a Gufy. Úkolem bylo podlézat co nejmenší délku Zlesiho ruky od země i s baťohem. Vyhrála Gufy s Klárkou. Ti si mohli vybrat buď Jamese nebo mě . Gufy si vybrala mě a Klárka Jamese. A tak jsme se rozdělili na dvě skupinky. Potom jsme si museli zvolit jména. Gufyovci si vybrali jméno Usisti ČTĚTE [Asisti]. A Jamesovci si vybrali jméno Kanadský lentilky. Takže týmy:

Usisti-členi: Honzys, Misha, Puma, Gufy, Gogo, Honza, Big, Vency, Čumáček
Kanadský lentilky: James, Klárka, Bára, Poky, Katysh, Emysh, Zlesi, Míra, Beny

Jeli jsme vlakem do Tišnova. Z Tišnova autobusem do Rašova. V Autobuse jsme hráli hry a za vyhrátou hru jsme získali Šakali. Šakal = jakoby bod. Z Rašova pěšky do Kunčiny vsi (cca ta cesta byla 10 km dlouhá). Šli jsme nejdřív takovou škaredou cestou která byla blátěná a mokrá takže jsme měli mokrý boty ale potom se objevila silnice. Po silnice se šlo líp a kousek jsme ušli hned jsme měli oběd, který si musel připravit doma každý sám. Rozdělili jsme se na Usisty a Lentilky a zahráli jsme si hru na přetahovanou. Úkolem bylo přetáhnout nějakého protivníka přes čáru, kterou jsme si vyrobili. Mohli to udělat jakkoliv ale nesmělo se dýchat a muselo se u toho říkat hututu. Když to někdo nevydržel a nadechl se mohl ho tým protivníka plácnout a vzal si ho za sebe jako rukojmého.Tuto hru vyhráli Usisti. Vydali jsme se dál a nečekaně jsme si zahráli další hru. Bylo to taky na dvě skupiny Usisti a Lentilky. Zvolil jsme si v družstvu nějak stejnoměrně čísla 1, 2, 3,.Vyslali jsme jednoho velvyslance a ten musel vidět co spadne na kostce a podle toho ukázat co spadlo 1=1, 2=2, 3=3, 4=2, 5=1, 6=3. a Potom ještě ukázat kdo bude Lovec a kdo Zvěř. Všecko se muselo dělat pantomimou a nesmělo se ukázat číslo na prstech. Lovci lovili zveř. Lovilo se podle čísel. Když Usistům spadla 3 a Lentilkám 2 tak třeba 3 z Usistů lovili 2 z Lentilek území bylo omezené a čas taky. Vyhráli Usisti. Kousek jsme popošli a už jsme byli v Okrese BLANSKO. Pádili jsme ještě kousek a byly jsme v civilizovaný vesnici:D:D:D. Jmenovala se Kunčina ves. Našli jsme kulturní dům nebo Obecní ůřad nebo bývalou školu no prostě místo kde budeme bydlet. Pan starosta se jmenoval Jaroslav a zasvětil nás do používaní všech věcí co tam byli třeba sporák záchod atd.!!!!!!!  

Byl tam i pingpongový stůl a pálky ale nekvalitní míčky. Zabydlili jsme se a zase jsme museli jít ven. Vydali jsme se na rozhlednu. Až jsme došli tak nahoře na rozhledně nikdo nebyl tak jsme si zahráli hru o šakali. Měli jsme za úkol postavit krychli o hraně a=60cm. A nějakou věc dlouhou 40cm a 20cm. Vše muselo být z přírodního materiálu. Když jsme úkol splnili tak se to muselo všecičko změřit. Pan ING. Zlesi to měřil pravítkem Míry. Lentilky to měli lepší protože Míra měl v KPZ pravítko. Dostali šakala tedy oni. Na rozhledně ještě nikdo nebyl ale byla v plotu díra. Tak jsme tou dírou prolezli a šlapali po schodech nahoru na rozhlednu. Říkám vám, že to byla makačka. Všichni tam vylezli a kochali jsme se krásnou krajinou kolem nás. Až jsme sešli dolů tak míra říkal že zná místa kde jsou zakopány profesionálními turisty poklady. Všechny to zaujalo a šlo se hledat. Našla to Misha a byly v tom věci a návštěvní kniha, do které jsme se zapsali. Šli jsme zpět do Kunčiny vsi a tam do obchůdku. Koupili nějaký mňamkoty a šlo se konečně do Obecního úřadu na večeři. Jak jsme přisli tak jsme byli překvapeni svíčkami na jídelních stolech. Když jsme byli všichni v Obecním úřadě tak jsme si měli vzít ešus a lžíci a jít si sednout ke stolu. Potom se rozdávalo jídlo a James a Klára si měli vybrat někoho vedle sebe protože byli oslavenci a seděli v čele. James si vybral Rosiho a Klára si vybrala Báru. K jídlu byla čína s rýží a s oříšky. Vzali jsme si hrnky a připili si na Jamese a Kláru. Po papání jsme našim oslavencům dali hobla a zahráli si zajímavé hry. Samozřejmě zase o Šakali.Potom byla Hygiena a muselo se jít spinkat. Vedoucí zahráli na dobrou noc pohádku a šlo se spinkat.

Toť konec a doufám, že to bylo vše.

- Honzys -

 

Sobota 27/10

V sobotu jsme vstávali jako obvykle v 8 hodin a šli jsme na rozcvičku. Po rozcvičce jsme se nasnídali a vyčistili si zuby. Po snídani nám sdělili, že se máme nachystat na celodenní výlet, ale většina lidí neměla batůžek na výlet. Tak jsme se museli sbalit do pár batohů. Když jsme se sbalili, tak jsme vyrazili. Po cestě jsme hráli super hry. A pak jsme došli na nějaký zámek na který jsme se podívali a hned zase šli ale ještě jsme se tam vyfotili. Vrátili jsme se asi v 18 hodin na místo kde jsme bydleli:). Po příchodu jsme si oblékli suché oblečení a začali hrát hry, ale museli jsme na večeři. K večeři byla gulášová polévka a jako druhý byla sekaná a bramborová kaše. Po večeři jsme šli opět hrát hry, které byli skvělé(např.:oblékali jsme na jednoho člověka co nejvíce svého oblečení my jsme oblékali Gufu a druhá skupina Báru). A po hrách jsme šli spát.

PUMA

   

 

 

 

Neděle 28/10

Ráno jsme se probudili a šli na snídani. K snídani byla nutela a vánočka - mňam. Po papání jsme si měli sbalit své saky paky.Ten kdo byl hotov (tzn.sbalen) se šel zeptat vedoucích co mají dělat za práci.Po dlouhé a těžké práci jsme měli jít hrát ven hry s Rosym. Po hrách se douklidila škola(úřad) a my se přemístili ven před školu(úřad).Tam jsme čekali až vedoucí konečně vyjdou.Bohužel nic. Asi tak za deset minut se rozhodlo, že půjdeme na bus,ale nešli jsme všichni.Tihle 3 :Zlesy,Ema,Honza tam zůstali a pak přišli za námi.Po tom co už většina z nás čekala na ně a na bus,autobusová zastávka ve které jsme byli,byla absolutně plná(přímo praskala ve švech.Asi tak zhruba za 45 minut přijel bus a my se rvali dovnitř,poté co jsme tam byli vlezli busik odjel.Samozřejmě ten autobus nebyl obsazen nejen námi ale i cizími občany.Po dlouhé a náročné cestě jsme přijeli do Tišnova,kde jsme nastoupili na vlak a jeli do Zr.Tam jsme se rozloučili a kráčeli(nebo jeli)domů.

Misha

[gog 2007]

– zpět na břézoleum –