Mafie míří do Číny, aneb zmrzlina bez hůlek

Sešli se: Yetti, Beruš, Big, Pitrís, Míra, Poky, Lucy, Rosi, Lucysh, Heri, Nikis, Čely, Honzys, Beky, Žanda, Peťa, James, Pasťa, Smolda, Tom, Soník, Lupík, Šíma

A kdy? 30. června 2011

A kde? před točícíma hodinama na náměstí

A proč? No, proto, že jsme chtěli….. :-)

Jelikož končí školní rok, tak se musíme i my Duháci náležitě rozloučit s Duháckým školním rokem. My všichni výše uvedení jsme se sešli a byli jsme rozděleni do 4 skupinek. Každá skupinka obdržela kartičku s nápisem ČÍNA. Za úkol jsme měli ke každému písmenku najít po náměstí co nejvíc věcí, osob, nápisů….

Č – Čely, čepice

Í – informační tabule

N – nohy

A – aktovka

Rozběhli jsme se po náměstí a hledali a psali a psali. To bylo najednou slovíček, málem nám ani kartička nestačila. Potom jsme po skupinkách, okružní cestou, došli do nedaleké Čínské restaurace, kde jsme byli mile přivítáni pravou čínskou obsluhou. Měli jsme pro sebe celý jeden velký salonek. Na stole byli pro každého připraveny hůlky, ale jídlo zatím žádné. Tak co s nimi? Ale dočkali jsme se. Najednou jsme mohli ochutnat rýži a to na tři způsoby. No, byla to fuška, nabrat hůlkama tu malinkatou rýžičku. Ale kupodivu, docela nám to šlo. Jenže najednou vidíme, jak Lupík zčervenal, sotva popadal dech. Jejda, co se mu to stalo? A Lupík měl málo kořeněnou rýži, tak si ji chtěl vylepšit. Rýži si polil podivným a hlavně hodně ostrým kořením a už to začalo….Najednou začal zrychleně dýchat, odfukovat, sotva se mohl nadechnout. No, nakonec to rozdýchal. Je vidět, že je to už pořádnej chlap drsňák!

Takže čínský tábor už může začít…..

Vše jsme dojedli a vypadalo to, že už bychom se měli rozejít. Ale kdepak. Přece na nás čekala ještě zmrzlina a hlavně ČESKÁ! Vydali jsme se společně na pořádnou porci krásně kroucené točené zmrzky.

Tímto jsme se rozloučili a HURÁ, ZAČÍNAJÍ PRÁZDNINY A KONEČNĚ POJEDEME NA TÁBOR!!!

-Yettík-