Nejnovější kroniky z letošních akcí. Klikni a vzpomínej!:)
Kroniky z akcí 2010/2011
A když autora kroniky nebo fotek pochválíš, určitě bude rád!

červenec 2011

út
5.7.
Jednou tam bude stát i Čínská zeď, aneb stavíme tábor
Zkušení táboroví harcovníci vědí, že státní svátek Kyrila a Metuda bývá spojen se stavbou tábora. A taky vědí, že se staví, i kdyby kamiony padaly... Takže ranní rozhodování, zda jet či nejet v dešti, byla jen taková hra. Jelo se, zmoklo se, stavělo se, a bylo krásně! Nevím, jak to ti hameráci dělají, ale zase svítilo sluníčko a všechno se krásně stihlo. Bylo nás sice jen dvanáct, ale ostudu jsme neudělali: tři Pastyříci, tři Zvolánci, tři Glajcovi, jeden Stránský, jeden Míra a jeden Haviz. A ta Čínská zeď tam jednou bude stát! Už se rodí plány...

červen 2011

čt
30.6.
Mafie míří do Číny, aneb zmrzlina bez hůlek
Každoroční zakončení školního roku bývá ochlazeno lahodnou zmrzlinou. Šéfky akce Yetti s Beruš ale řekly: NE! Letos žádná zmrzlina! Po chvilce plnění úkolů na náměstí jsme šli jakoby oklikou do žďárské, ale Čínské restaurace. No jasně - mafie přece míří do Číny. V krásném salonku jsme byli obslouženi a pochutnali si na tradičních čínských jídlech - samozřejmě za pomoci hůlek. Ty nám ale nedovolili odnést, takže jsme přece jen nakonec zmrzlinu - točenou - lízali úplně normálně česky. Skvělý krok do prázdnin, co říkáte?
pá-ne
24.-26.6.
Dokonalá mafiánská Sázava
Vybráno z kroniky již třetí vodácké akce, tentokrát po Sázavě: "Po klidné noci bez hitů Michala Davida, jsme se probudili do zataženého, ale již nedeštivého rána. Po vydatné snídani jsme zabalili mokré stany a vydali jsme se směr Pikovice, na nejhezčí úsek našeho putování v korytu řeky Sázavy. Cestou jsme zakotvili na stylovém místě pod silničním mostem nedaleko Lešan a šli jsme se podívat do tankového muzea. Zde nás sice nepřivítal růžový tank, který si odjel krášlit hlavní město, ale viděli jsme zde mnoho jiných válečných strojů, ze kterých šel strach a které rád vidím jen v muzeu a ne na bojišti."

10.6.
I mafiáni běželi s nadějí
Další ročník světoznámého Běhu naděje se konal jedno krásné červnové páteční odpoledne. Velcí duháci zajišťovali stanoviště na trati, aby se nikdo neztratil a cítil se bezpečně, malí duháci se zúčastnili jako chodci, běžci nebo cyklisté. Před samotným závodem jsme mohli shlédnout kulturní program a po skončení zase proběhlo vyhodnocení. Nejmladším účastníkem se stal čtrnáctidenní mrňousek Smolda. Nejpočetnější kolektiv jsme bohužel nebyli, tento titul nám vyfoukla Polnička. Ale jinak byla pohoda, která pak pokračovala ještě v Orlovně...

květen 2011

pá-ne
27.-29.5.
Promáčená cyklomafie na jižní Moravě, aneb zima jako v Lednici
Když už jsme teda byli připravení, tak začalo poprchávat. Čekali jsme chvilku, jestli nepřestane, ale Zlesi moudře zavelel, že pojedeme a že jsme přece na Moravě, kde prší tak 10min v kuse. Ale to se teda tentokrát přepočítal. Nejen, že nepršelo 10min, ale ono vydrželo pršet celou cestu, co jsme jeli na kolech. Ze začátku bylo pár lidí naštvaných, že se musí jet v takových podmínkách, ale pak už to všem bylo úplně jedno. Schválně jsme jezdili do velkých louží, skákali jsme do nich a užívali jsme si déšť. No uznejte, kdo by se doma rozhodl vyrazit na kolo, když prší?

duben 2011

so
30.4.
Hardcorová čarodějnice Smolilína, aneb mafiáni opět přežili
Tradiční pálení čarodějnic tentokrát Beruš pojala mafiánsky. Pokud bychom totiž včas nezlikvidovali ostatky čarodějnice Smolilíny, ta by všechny mafiánské rodiny zahubila. Na záchranu se sešlo právě třináct dobrovolníků. Cestou plnili náročné úkoly a to vše za doprovodu bouře a průtrže mračen. I to Beruš objednala...Po omytí nohou v kouzelné vodě jsme dorazili do Táborek a naštěstí včas posbírali všechny ostatky čarodějnice. A některé byly opravdu hardcor - pravá játra, žebra, kosti, oči a ještě něco - viď Tome?
pá-ne
22.-24.4.
Závěť dona Louigiho, aneb Velikonoční Brno
Vybráno z kroniky Soníka: „Koukejte se po zahrádkách, jestli neuvidíte tu miniželeznici, co tu má někde být“, říká Rosi. Pak jsme se vydali na cestu ale Rosimu to nedalo a zeptal se. A víte co se dozvěděl? „No, tak to jdete na špatnou stranu, miniželeznice je úplně na druhou stranu.“ Ještě že se zeptal. Tak jsme se otočili a šli zase zpátky (pak jsme podle mapy stejně zjistili, že je to zacházka, a nakonec jsme tam nešli)... Ale jinak musela být akce Rosiho a Pokyho opravdu super. I ta vajíčková pomazánka!
so
9.4.
S PUEXem na Rosičku
Jarní jednodenní výlet si vzala na starost mladá odnož italské mafie s krycím názvem PUEX. Raději nepátrejte po tom, jak název vznikl a kdo stál u zrodu... V každém případě připravili docela náročnou trasu se spoustou překážek, takže dostat se do cíle nebyla žádná sranda. Nakonec i návrat v podvečer dává jasně najevo, že toho bylo dost. K tomu hodně silný vítr zvláště na rozhledně působil poněkud hrůzostrašně. Všichni pěšáci si užili krásný pochod a taky zajímavé terénní hry. A jak jinak než - za dolary!

březen 2011

ne
27.3.
Mise Prometheus ožila podruhé
Z kroniky: "Tábor byl už sice dááávno za námi, ale to neznamená, že se nemůžeme do té doby vrátit. Můžeme! A Poky nám to umožnil. Jako každoročně proběhlo promítání táborového videa ve škole. Tentokrát na 3.ZŠ. Vstup byl samozřejmě povolen všem, kteří se chtěli přijít podívat. Přišli jak duháci, tak neduháci. Za chvíli byla místnost plná, což nás potěšilo a myslím, že to byla i menší odměna Pokymu za jeho úsilí. Všichni si měli vzít tričko Operace prometheus a baret, abychom navodili tu správnou atmosféru. Už jsme se moc těšili, až to začne. A nemusíme čekat dlouho. Podívaná začíná. Film byl..."
so
26.3.
Mafiánská Regata, aneb ten, co chodí potokem...
Každoroční jarní závod loděk na Stavišťském potoce byl tentokrát - jak jinak - v mafiánském stylu. Nevyráběly se lodičky, ale mafiánská auta. Ty jsme pak nejdříve zhodnotili v soutěži krásy a hned nato jsme je pustili po vodě. Té bylo letos velmi málo, takže místy se "loďky" vlivem větru vracely! Dost bylo ale vody na to, aby se - jako každoročně - někdo vykoupal. Tím šťastlivcem byl Pitris, který pomáhal uvízlým loďkám...A pak už šel potokem! V cíli proběhlo vyhodnocení s tradičním rozdáváním diplomů.
so
12.3.
Mafiáni za technikou do Prahy
Podle kalendáře jsme měli zůstat někde za kamny, ale gang mafiánů se vydal tentokrát rozšířit své obzory v oblasti vědy a techniky do samotné matičky Prahy. Návštěva opraveného Technického muzea zabrala asi tři hodiny (což docela stačilo), ale stála za to! Po ní jsme nasávali ryze jarní vzdoušek při jednáctikilometrovém pochodu Prahou - Letenské sady, Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí, Václavské náměstí. Zažili jsme neočekávané, navštívili neplánované. Prostě skvělé!

únor 2011

so
12.2.
Zimní mafiánská Štenice
Aneb jak byli mafiáni hozeni do hluboké vody pouze s mapou na orientační běh, kde měly zakresleny všechny stanoviště a úkolem bylo splnit všechny v co nejkratším čase. Někteří mafiáni si dokonce uvědomili, jaká je výhoda vyznat se v mapě...

leden 2011

so-ne
22.-23.1.
Mafiánské doupě na Fryšavě, aneb fotbálek to jistí
Kromě stolního fotbálku přítomného v mafiánském doupěti na Fryšavě vybráno z kroniky akce:"Zabedněná okna znamenají nerušený spánek až do 10 :). Pohodička, snídaně - chleba s pomazánkovým máslem. Pohodička, fotbálek, pohodička, hry, pohodička. Gogova hra - navlékni na jednoho co nejvíc oblečení a pak ho prožeň po schodech nahoru a dolů - zůstane Kubulovi asi nadosmrti v paměti. Drobný úraz brady si vyžádal zásah zdravotníků, mobilní jednotky a nemocnice. Kubula je teď o 4 stehy větší chlapák.
so
8.1.
Přes Harusák za účetní knihou, aneb promočení na kost
Nepohoda deštivého dne neodradila dvaadvacet mafiánů, kteří se vydali hledat odcizenou účetní knihu s choulostivými informacemi, jež mohly být zneužity. Naštěstí Lucysh a Zlesi věděli, kdo a kam ji nesl... Nejprve vlakem do Nového Města, pak přes Harusák až ke skokanským můstkům. Cestou jsme prokázali svoji fyzickou i psychickou odolnost, rozdělali oheň v dešti a na sněhu, opekli :-)) buřtíky a prosvištěli se na igelitu! Užili jsme si pořádnou srandu, získali pár tisíc dolarů a ač zmáčení, byli jsme nadšení!

prosinec 2010

út
28.12.
Mafiáni po stopách ne nebezpečných tvorů
Z kroniky: "nechali jsme se překvapit a bylo to boží! Po přípravě arény se na scéně objevili – králíci. Zkušeně přeskakovali překážky a vypadali, že by se s námi brzo dali i do řeči. Další se z klícky vyřítili asi nejobdivovanější hrdinové celého odpoledne. Neměli sice takový ty žahnutý žuby naholu, ale byli to naprosto dokonalí vepříci. Byli velcí asi jako koťátka, Bubáček byl černý a Šmudla růžovoučký. Neměli chybu! Cupitali mezi námi, nechali se hladit i chovat a vydávali zajímavý zvuky. Prostě miláčci!"
st
22.12.
Vánoce u mafiánů, aneb ať ti ten granát nespadne...
Hned po skončení posledního školního dne odpoledne jsme se sešli ve slavnostně vyzdobené třídě tentokrát na trojce. Při příchodu každý mohl zanechat dáreček pod obrovským stromečkem a musel zanechat deset korun u vstupu do třídy. Lehce po šestnácté Míra uvedl slavnostní program, který jsme zahájili hrou - Ať ti ten granát nespadne... Po přehlídce nachystaných programů všemi schůzkami jsme si dali občerstvení, mafiánský testík, zazpívali koledy a pak už přišel Ježíšek s dárky...
so
18.12.
Mafiánský kabaret, aneb barevný Ostrov pohody
Venku zima, že by psa bez čepice nevyhnal, ale v Městském divadle bylo odpoledne útulno a barevno. Aby ne, Duha uspořádala v rámci akce Ostrov pohody soutěže pro děti. A tentokrát hezky v barvách. Po splnění disciplíny u zmalovaných vedoucích dostal soutěžící barvičku na kartičku s duhou. A u posledního Nikise sladkou odměnu. Mezitím se v sále konala divadelní přestavení, ale nám se asi nejvíc líbilo to poslední - Spadla lžíce do guláše... Krásně jsme si zablbnuli a prožili super odpoledne.

listopad 2010

ne
28.11.
Don Pitrissimo a Koníkovský vlk i Broučci
Zcela zimní, ale ještě listopadový výlet nám připravil Don Pitrissimo. Vyrazili jsme vlakem do Olešné a pak pod vedením mapovůdců jsme prošli Zubřím, Koníkovským polesím k památníku posledního vlka až na vrch, kde mají pomníček Broučci pana Karafiáta. Zpátky přes Koníkov a Pohledec do NMnM. Cestou jsme hráli jednu hru za druhou, takže si každý mohl vydělat pořádný prachy...
so
6.11.
Po stopách mafiána Ulricha, aneb skauti nám zahráli pověsti
V sobotu odpoledne jsme vyrazili po stopách žďárských pověstí, které nám připomněli žďárští vodní skauti. Už na startu u Táferny jsme byli přivítání jako v 18.století chlebem a solí. Na každém dalším stanovišti nás čekaly postavy z místních pověstí a za splnění úkolu jsme si mohli nalepit obrázek do karty. Určitě nám utkvěl slepý Ulrich i tlustí mniši...

říjen 2010

so
30.10.
Potetovaný přivandrovalec v Obyčtově
I sobotní akce se po stránce počasí velice vydařila, protože nás provázelo sluníčko. Pravda, sice mohutně foukalo, ale náladu neodfouklo. Tentokrát jsme se vydali po stopách potetovaného přivandrovalce z Itálie. Kdo to byl a co měl vytetováno, jsme teprve zjišťovali po splnění různých úkolů. Kromě spousty pěťáků si každý nakonec přišel i na bohatství ukryté v sobě samém. A kdo byl ten přivandrovalec? Přece Jan Blažej Santini Aichl a dodnes nám svět závidí jeho dědictví. A nejen želvu v Obyčtově!

29.10.
Án "Lop" Pojmann v Polné
První den nádherných podzimních prázdnin jsme strávili v překrásné přírodě kolem Polné. Zavedl nás sem kápo Pitris, protože zjistil, že tu může být hafo peněz od tamního podnikatele. Šli jsme po jeho stopách nejprve ve městě a poté po jeho stezce přírodou. Za splněné úkoly jsme dostávali indície a z nich potom složili zprávu, kde je ukryto nahromaděné jmění. Dostali jsme se až ke kostelu svaté Barbory, ale poklad ne a ne najít. Málem nám ujel bus, ale prachy jsme našli. Jsme boháči!!!
pá-so
9.-10.10.
Stmelovačky, aneb Sicilská duhová mafie sílí
Tentokrát si na sobotu a neděli naplánovala každá schůzková parta svoji víkendovku. Měli se tak nějak stmelit. Nejdřív se sešli Devítimilimetráci (9 MM) u Žďasu a vyrazili na Babín, kde i řádili a přespali. Potom měli sraz schůzkaři NE! v klubovně a jeli na Veselíčko a zpátky pěšky přes Plíčky. Řádili u Staviště a spali v klubovně. A nakonec se sešli NACHOS u klubovny, šli na Babín a řádili a spali tamtéž i s 9 MM. Nakonec se sešli neschůzkaři a vyrazili busem do Poděšína a zpátky pěšky přes Babín.

září 2010

pá-ne
24.-26.9.
Milionáři v Žumberku, aneb bylo nás devět
Víkend plný hamižností a hrabání peněz. Dvě italské rodiny se snažily proniknout do milionářských kruhů. A zdařilo se. Ale nebylo to zadarmo. A někdy bylo potřeba pro desetitisíce zajít hodně daleko. K tomu spousta nových her, zážitků na celodenním pochodu - zřícenina, podzemní chodba, koně, rozhledna, pouť s krásnejma kočkama, hadi na ohni, kuřecí masíčko i vločková malta... Užili jsme si pohodičku i adrenalinek, to když Big ztratil klíče od chaty. A taky dokonalý skautský pravidla...

3.9.
Špačouři na náměstí, aneb první schůzka v novém školním roce
Prázdniny utekly jako Kajínek a nám začal další školní rok. První schůzku si pro nás připravili Gogo a Sádlo. A věru - skvěle. U klubovny se sešlo čtyřiadvacet dychtivých duháků a tak jim Gogo mohl nastínit, oč tu běží. Rozdělení na děti a puboše už jsme zkusili a vyšlo to. Spousta zajímavých úkolů a trasa jiná pro každou skupinku. "Děti" si to určitě užily. A puboši myslím taky. Závěr proběhl na náměstí, kde jsme si zahráli i na diplomaty. A přišla spousta nových tváří!!!
pá - so
10. - 11.9.
Habibi na Vatíně, aneb s čínskou cestovkou kolem světa
Měl to být zájezd kolem světa s veškerým luxusem... Náhražkou byla čínská cestovka, s kterou jsme se teleportovali pomocí kouzelného šému do různých zemí. Navštívili jsme: s Pitrisem Východní Timor, s Pokym Itálii, s Mírou Kanadu, s Gogem Egypt, s Bigem Peru a s Katyš Čínu. Poznali jsme jejich krajinu, zvyky, jídlo a zahráli si jejich hry. Nebýt toho, že jsme si museli sami uvařit, všechno sami nosit, spát v nějaký boudě nebo venku a všude chodit pěšky, to bylo dobrý...

17.9.
Radonín plný pozdravů, aneb jak nás Pitris vychovával
Poslední společnou schůzku měl na starost Pitris. Vzal si do hlavy, že nás bude vychovávat. Každý přišel s nějakým originálním pozdravem a ten uplatnil v jedné hře. Jinak jsme došli až k Radonínskému rybníku, kde měl Zlesi zajímavou přednášku. Mezitím se každý podepsal k celoroční činnosti a nahlásil, kdy má jaké kroužky. Zpáteční cesta vedla kolem Kameňáku, což nebyl ten film, nýbrž další rybník. Po cestě jsme si ještě připomněli významné tituly. Třeba MBA.

Kam dál?
hlavní stránka | vzkazy | plánované akce | galerie | fotky ke stažení | mapa akcí

[gog 2009]