1. společná schůzka

Stmelovací akce s Malým princem V sobotu 19.9.2020 jsme se sešli u...

Do další akce zbývá:

201120122013
201420152016
201720182019
202020212022
LedÚnoBře
DubKvěČer
ČrvSrpZář
ŘíjLisPro
Vypadá to, že ve Vašem prohlížeči kalendář nebude fungovat :( ...
Zkuste použít třeba Google Chrome

Kdo je na břézku?


Celkem 2 návštěvníci:

2 cizí návštěvníci

Kroniky z akcí 2018/2019

Účastníci: Ája, Beky, Beruš, Big, Janek, Kadli, Krýša, Kuba, Kuba, Kubča, Kubula, Kuky, Mára, Maty, Míra, Muška, Pajda, Pasťa, Pitris, Poky, Rudík, Vojta, Vojta, Žanda, Zlesi

Sobota 10.2.2018


Chtěli byste nakouknout pod pokličku přípravného týmu vedoucích? Teď máte jedinečnou šanci porovnat, jestli vše bylo podle scénáře.

 

MRAZÍK, ANEB SCÉNÁŘ NOČNÍ HRY 10.2.2018


Sraz účastníků 17:30 na parkovišti u Žďasu. Doprovod – Beruš, Žanda, Big.

Odchod skupiny směr SPŠS – učiliště Žďasu a dále cestou ke Křiváku. Na začátku lesa z něj vychází Ivan a zpívá „před naší, za naší, cesta má ať nepráší…když se dívám na sebe, tak se musím pochválit, nevypadám já věru zle, zkrátka chlapík, jak má být…před naší, za naší…)“

Na cestě před křižovatkou na celou skupinu „bafnou“ loupežníci a říkají, že jsou loupežníci a že nás musí oloupit. Zajatci s Ivanem na to – nu což, olupte! Ivan jim nechá mošničku s chlebem, loupežníci se dělí. Ivan si zatím pohrává s klacky loupežníků a zkouší je vyhodit do výšky. Pro skupinu vysvětlí soutěž, kdo přehodí klackem natažený provaz. Pak se loupežníci ptají – proč ty klacky nespadnou? Ivan na to – počkejte do zimy, loupežníčkové, spadnou.

Skupina pokračuje dál lesní cestou ke studánce u Křiváku. Tam vystoupí z lesa Dědeček Hříbeček (cinkne na triangl) a prosí všechny, jestli by si s ním nezahráli na honěnou, že je mu dlouhá chvíle. Ivan se směje – s tebou a na honěnou? Přesto s ním hrají. Pravidla: Ivan se snaží plácnutím všechny „zmrazit“. Dědeček Hříbeček je může cinknutím zase „oživit“. Pravděpodobně Ivan nevyhraje a prohru přiznává. Dědeček mu za odměnu nechá Rychlé šípy (foto časopisu). Ivan chce bez poděkování odejít – ať se ti medvěd k zemi klaní…

Pokračují dál ke Křiváku. Cestou od Radonína přichází Mrazík a zpívá – vyrostla malá jedlička, tam mezi modříny, zelená byla celičká od jara do zimy, zelená byla celičká, od jara do zimy… A když chce „postříbřit“ jednu jedličku, zjistí, že nemá berlu. Volá – já hlupák, hlava děravá, berlu Mrazilku jsem si nechal doma! Ptá se, jestli mu ji pomůžeme najít. Pravidla: berla je ukrytá blízko cesty a Mrazík naviguje skupinku dětí, které musí jít spolu slovy: hoří, přihořívá, samá voda, mráz. Skupinka vítězí při slovech mráz (tedy obráceně, než známe). Předají berlu a pokračují dál společně s Mrazíkem.

Přejdou po hrázi kolem rybníka a dají se směrem k Hamrům. U osamoceného stromu sedí schoulená Nastěnka. Mrazík záchranář přijde blíž a ptá se – je ti teplo, děvče, je ti teplo, milá má? A Nastěnka – teplo, dědečku, teplo, Mrazíčku. Nato dědek oběhne strom s Nastěnkou a ptá se znovu. Předá berlu Mrazilku dalšímu z davu, který se stejně ptá Nastěnky, obíhá, ptá se… až do zblbnutí… Pak už z toho je teplo nejen všem obíhajícím, ale i Nastěnce. Mrazík může s Nastěnkou dohrát scénu – kdo se blízko mé berly ocitne, usne a už nikdy neprocitne… Zůstávají na místě, skupina s Ivanem odchází.

Skupina se vydává kousek po lesní silnici směr Žďár, za mostkem přes potok Šabravu odbočí doleva. Cestou po louce dojdou na konec chatové osady, kde je čeká Baba Jaga a její chaloupka na kuří nožce. Při příchodu skupiny se chaloupka pootočí a objeví se Baba – ha, Ivan, nečekán, nezván, chaloupkou otočil a mě tím probudil. A rozehrávají s Ivanem i s ostatními scénu, chaloupko, otoč se ke mně (ke mně, k Emě, …) Dál si zahrají hru Cukr, káva, limonáda. Začíná říkat Baba. Po několika kolech Ivan poprosí Babu, jestli mu neporadí, kde může Nastěnka být? Baba mu poradí, ať se vydá jeden po druhém cyklostezkou krajem dědy Mrazíka kolem odkalovacích nádrží. Ivan půjde první a po něm podle odvahy jeden (či dva) po druhém s odstupem alespoň dvou minut. U druhé odkalovací nádrže už čeká Ivan s ostatními (Mrazíkem, Nastěnkou, loupežníky, Hříbečkem) a při příchodu je Nasťa s Ivanem odmění z truhly dědečka Mrazíčka dobrotami a poklady. Podle situace buď počkají na ostatní, nebo můžou po skupinách odcházet na parkoviště ke Žďasu, kde má být ukončení kolem 20:30.

Big

< Zpět do kronik | Galerie Fotek