Vánoční besídka

Před chvilkou ještě pršelo. Asi nikdo nepřijde. Nakonec se začnou ...

Do další akce zbývá:

200920102011
201220132014
201520162017
201820192020
LedÚnoBře
DubKvěČer
ČrvSrpZář
ŘíjLisPro
Vypadá to, že ve Vašem prohlížeči kalendář nebude fungovat :( ...
Zkuste použít třeba Google Chrome

Kdo je na břézku?


Celkem 1 návštěvník:

1 cizí návštěvník

Kroniky z akcí 2018/2019

Tajemství bratří Grimmů, aneb expedice Babín

Sobota 10.3.2012


Členové akce: Martan, Matěj, Šindel, Pasta, Domča, Persy, Jarda, Kubula, Žanda, Ruda, Beky, Šíma, Krýša, Karol, Gogo, Poky, Krči, Pitris, Big, Čely, Honzys, Heri, Terez, Yetti, pan a paní Nečkovi, paní Kozubová

Všichni jsme se sešli u Kovárny v 11:00.

Pak si Havizz šel pro věci.

A  šli jsme ke  gararážím .První zastávka byla u  Ždasu a tam jsme hráli hru.Pak jsme museli hloupému Hanzovi  zabalit batoh.U další zastávky  jsme hráli  ruskou  schovávanou. Pak si Šípková  Růženka zlomila nohu a mi  museli zhotovit  nosítka.

Po spoustě her jsme se dočkali teplé polívky.Kterou jsme si sami uvařily.Mezitím než se nám ta dobrota uvařila hledali jsme mapu ke slunečnímu kameni a našli jsme ji.Snědli jsme polévku a byla dobrá.A potom jsme šli do Nového Veselí.Tam jsme šli do hospody a dali si občerstvení.Až jsme vyšly z hospody tak začala expedice .A šli jsme směrem ke Ždáru.Potom nám Pitris řekl jednu hru kterou hráli když byli malí.Naším  úkolem bylo najít svítící baterku  která svítila do země.Ve Ždáře u Ivana jsme hráli na indiány  a pak na schovku potom si nás vyzvedli rodiče a odvezli domů.

Děkujeme Havizzovi za moc hezkou akci!!!!!!!!!!!!!!!

Sepsal: Persy

 

Na téhle akci jsem zjistila, že hloupý Honza vlastně není Honza, ale Hans. Že je tak hloupý, že si ani neumí zabalit batoh. Tak jsme mu ho pomohli sbalit. Do batohu jsme postupně nacpali sekerku, buzolu, myslím, že i spacák, potom několik náhradních ponožek, tepláky a mikinu…pak už fakt nevim.

Taky už vím, že Šípková Růženka neusnula, ale šla do lesa a zlomila si nohu. Museli jsme jí udělat nosítka. První skupina měla rozdvojenou větev, kterou nesli tři nosiči a chudinka Růženka seděla uprostřed. Druhá skupina měla zelenou jehličnatou větev, kterou za sebou táhli, a Růženka Beky jela na pichlavé větvi jako na sáňkách. Naše skupina měla nosítka nejdokonalejší, protože jsme dva klacky protáhli rukávama uvnitř bundy a Růženka Ruda mohl pohodlně ležet na měkoučkých bundičkách.

Jeníček a Mařenka nebyli sami. Bylo jich tolik, že celou perníkovou chaloupku snědli a Ježibaba toho už měla po krk a přestavěla si perníkovou chaloupku na dřevěnou chalupu. Jeníček měl v chaloupce divnou vizi o měsíčním kameni. Aby to nezapomněl, namaloval si to a schoval to někde v chaloupce. My jsme hledali a nakonec jsme ten papír našli! Našel ho Krči. Byla tam namalovaná chodba, velryba, liška, hory a stromy. Máme za úkol o tom doma popřemýšlet. Tak o tom přemýšlím a vůbec nevím, kde to je ...

Zazvonil zvonec a pohádek je konec.

Šindel

< Zpět do kronik | Galerie Fotek