Vánoční besídka

Před chvilkou ještě pršelo. Asi nikdo nepřijde. Nakonec se začnou ...

Do další akce zbývá:

200920102011
201220132014
201520162017
201820192020
LedÚnoBře
DubKvěČer
ČrvSrpZář
ŘíjLisPro
Vypadá to, že ve Vašem prohlížeči kalendář nebude fungovat :( ...
Zkuste použít třeba Google Chrome

Kdo je na břézku?


Celkem 1 návštěvník:

1 cizí návštěvník

Kroniky z akcí 2018/2019

Ve stopách templářů, aneb Kraken v Mohelnu

Pátek 16.9.2011


V pátek 16.9 v 16.15hod jsme se sešli na nádraží ve Žďáře,abychom vyrazily na naši společnou akci nazvanou Po stopách Templářů.

Vlak nás odvezl na nádraží v Brně,tam jsme chvíli čekaly a pak jsme nastoupily do vlaku, který nás odvezl do Ivančic. Autobus nám v Ivančicích usnadnil cestu a odvezl nás blíž k místu,kde jsme mněli nocovat. S autobusu jsme se vydaly hledat místní Dům dětí a mládeže, který nám mněl poskytnout azyl pro páteční i sobotní noc. Noclehárnu nám otevřela velice milá paní, předala nám klíče a my jsme se šly ubytovat. Zásoby od našich milovaných maminek nám zaplnily večer prázdné žaludky,ale večerní pauza už nebyla. Dojedly jsme a vydaly jsme se hledat zvláštnosti tohoto moravského městečka. U místního kostela nám hlídač hrobky předal mapky a my se rozdělily do tří skupin. Pak nám pověděl o třech lidech, které jsme mněly podle mapek najít, a ti tři lidé nám mněly za splněný úkoly, předat ingredience, které nám mněly pomoci zabít upíra. Po splnění všech úkolů,každá ze skupin mněla v rukou tři potřebné ingredience, a pak jsme se vrátily ke kostelu, kde jsme vyhledaly hlídače a ten nás odvedl ke hřbitovu. Tam jsme vytvořily dvojice, hlídač každé dvojici dal tři svíčky.Každá dvojice mněla za úkol zapálit společně jednu svíčku v kapličce, a pak každý z dvojice sám jednu v kapličkách u hřbitova. Tam, kde každý sám zapálil svíčku musel počkat do chvíle,kdy byly všechny svíčky v kapličkách zapáleny. Pak nás postupně vedoucí v kapličkách vyzvedávaly a my společně došly k té poslední kapličce na vrcholu kopce. Tam na nás z křoví vyletěl upír a běžel ke kostelíku. Když jsme ho uviděly okamžitě jsme se za ním vydaly. Našli jsme ho jak leží u kostelíku, přikrytý pláštěm. Pak nadešel čas na ingredience, které jsme pracně vybojovaly. Svěcenou vodou jsme kolem něj vytvořily kruh, pak jsme kolem něj položily tři hostie, a česneky které jsme taky vybojovaly, jsme upírovi položily na čelo. Pak jsme kolem něj zapálily čtyři svíčky, a tím mněl být upír zabit. Pak už nadešel čas jít spát.Únava z celého dne a noční výpravy nás zmohla tak, že jsme si stěží vyčistily chrup a umyly obličej. A pak už nás jen sny provázely celou nocí až do sobotního rána.

Karol

Sobota 17.9.2011


Ráno jsme se vzbudili a vyrazili na celodenní výlet podle mapky, kterou jsme našli předchozí den. První zastávka byla u podivné studánky, druhá na rozhledně s výhledem na Ivančice, třetí u křížku, čtvrtá…, pátá…, šestá…, atd. Poslední byla před Ivančicemi (na konci naší cesty) v rouře s protékající vodou. Potom jsme se brouzdali u Stříbského mlýna. Po krátké přestávce jsme se vrátili do SVČ. Večer jsme hráli Indiány.

\

Žanda

Neděle 18.9.2011


Do nedělního rána jsme se vzbudili moc dobře. Snídani připravovaly děti, pomáhali vedoucí. Měli jsme chleba s různými pomazánkami a topinky s povidlím. Po snídani jsme si všechno sbalili. Nachystali jsme si věci do lodí a vyrazili jsme na autobus. Tím jsme se přesunuli do Mohelna. Zde jsme ještě kousek šli pěšky k přehradě, která se právě vypouštěla. Bylo zde mnoho vodáků …

Když jsme připravovali rafty a udělali společné foto (to proto, kdyby někdo nepřežil), vyrazili jsme po proudu řeky Jihlavy směrem k Ivančicím. My, děti jely na duhovém raftu. Ostatní měli buď baraku, nebo helios a puboši jeli na dalším velkém raftu. U dětí velel Poky s Pitrísem. U pubošů Gogo s Minim.

Šťastně jsme dorazili k první zastávce. Navštívili jsme zříceninu hradu Templštejna. Tam jsme hledali poklad. Když jsme ho našli, rozdělili jsme si ho mezi sebe – byl mooooc dobrý. Samé sladkosti! Když jsme se občerstvili a zatláskli obědem (chleba s něčím?!?), vyrazili jsme na další cestu po vodě. Voda klesala.

Když jsme dojeli do cíle v Ivančicích – čekal na nás Zlesi s dodávkou. Složili jsme rafty a uklidili všechno ostatní. Pak už jsme jeli náhradní autobusovou dopravou do Brna. V buse někteří únavou podřimovali. V Brně jsme na hlavním nádraží koupili lístky do Žďáru a puboši šli nakupovat. Když jsme seděli ve vlaku, Haviz krásně hrál na kytaru a všichni jsme zpívali.

Akce byla supéééééééééér!

Profil, itinerář a statistika

Šíma

< Zpět do kronik | Galerie Fotek